Adopcje

 Jak zaadoptować zwierzę ze schroniska?

Adopcja zwierzęcia musi być dobrze przemyślaną decyzją. Pamiętaj o tym, że zwierzę jest żywą istotą, czuje i kocha. Zastanów się czy będziesz w stanie poświęcić pupilowi odpowiednią ilość czasu, godne warunki do końca jego dni.
Pamiętaj, że zwierzę, tak jak człowiek, może zachorować, jego leczenie może okazać się bardzo kosztowne.

Warunki adopcji

Osoba chcąca zaadoptować zwierzaka musi zgodzić się na wizytę przed lub/i poadopcyjną.
Podpisujemy umowę adopcyjną, w której adoptujący zobowiązuje się do trzymania zwierzaka w dobrych warunkach, wizyt u weterynarza, obowiązkowych szczepieniach, spacerach oraz do sterylizacji zwierzaka (jeśli nie jest wysterylizowany, np. w przypadku szczeniąt).
Koszt adopcji psa lub kota to kwota do 50zł, która przeznaczona będzie na pomoc kolejnym czworonożnym podopiecznym. Kwota ta jest niewielka, biorąc pod uwagę fakt, że zwierzęta w Przytulisku są sterylizowane, szczepione, chipowane.

W wyborze przyjaciela odpowiedniego dla Ciebie możemy Ci pomóc. Nie każde zwierzę nadaje się do każdego domu. Do kojców oraz do pilnowania wydajemy tylko psy duże, nadające się do mieszkania na dworze, przystosowane do mieszkania w budzie. Oczywiście właściciele zobowiązani są do zapewnienia psu solidnej, ocieplanej budy ze słomą, zadaszenia kojca, wybiegu, itd. Pieski niewielkie, które nigdy nie mieszkały na dworze zostaną wydane tylko osobom, które zapewnią im warunki domowe. Schronisko zastrzega sobie prawo wyboru nowego opiekuna dla zwierzęcia na podstawie wywiadu oraz innych przesłanek.

czilek5